"Floryści Dzieciom" - Mrągowo 2011

2011-08-18 00:00:00

21 sierpnia, niedziela, godz. 11 - Strażnica Bośniacka przed Muzeum Warmii i Mazur odział w Mrągowie

Floryści Dzieciom - Mrągowo 2011

Akcja Floryści Dzieciom to hasło ogólnopolskiego programu społecznego w którym spotykają się dzieci i polscy floryści. Na warsztatach serdecznie powitamy sympatyków prekursorskiej w Polsce hortiterapii gdzie w tym wypadku przez przygodę, kontakt z kwiatami i florystyką dzieci często bardzo chore doznają ulgi. Radość z przebywania wśród roślin wyzwala dodatkową chęć do walki z chorobą. Akcja Floryści Dzieciom prowadzona jest na terenie całego kraju w ponad 50 miastach.
Stowarzyszenie Zielone Dzieci zaprasza na Zielone Warsztaty będące częścią programu który realizujemy wspólnie z Instytutem Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 2007 roku. Celem Akcji jest edukacja poprzez zabawę z eko-florystyką. Zawitaliśmy już z mazurskimi tematami na odział rehabilitacji w IP CZD Warszawie, gdzie dzieciakom przekazaliśmy serdeczne pozdrowienia od władz i mieszkańców Mrągowa. A teraz spotkamy się w Mrągowie przed Muzeum Warmii i Mazur odział mrągowski z naszymi dziećmi. Okres wakacji to dla większości dzieci
czas odpoczynku. Kontakt z kwiatami i roślinami, możliwość samodzielnego ich układania, czy wreszcie fachowe wskazówki prowadzących zajęcia, to doskonała forma zarówno rozrywki jak i edukacji. Chcemy w ten sposób umilić czas pobytu dzieciom w naszym mieście.Propagowanie sztuki układania kwiatów i zawodu florysty oraz zaszczepienie miłości do kwiatów w młodym wieku skutkuje pełnym rozwojem emocjonalnym. Zaprosimy do zwiedzenia przyrodniczej ekspozycji w naszym muzeum. W trakcie spotkania opowiemy o mazurskich zwyczajach dożynkowych oraz zaprosimy do wspólnego oddania głosu na Mazury w konkursie Mazury Cud Natury. Będzie można też uzyskać specjalne zaproszenie na zaczarowany wieczór w wyrzeźbionym mieście. Usłyszymy o magicznych ogniach ujarzmionych przez przybyłych do Mrągowa artystów rzeźbiarzy.
 
 „Floryści Dzieciom 2011” w Mrągowie oraz na Warmii i Mazurach wspiera Portal Polskich Florystów ForumKwiatowe.pl jako organizator całego ogólnokrajowego przedsięwzięcia. Partnerem akcji jest sieć wysyłkowa EuroFlorist. Patronat honorowy nad tą ogólnopolską imprezą objęło Biuro Kwiatowe Holandia. Patronat medialny: Radio WNET. Organizatorem Akcji na terenie Mrągowa jest Stowarzyszenie Zielone Dzieci. Nasze dzieci wykonają dwie kompozycje florystyczne pod okiem florystki mgr Zofii Wojciechowskiej z udziałem wolontariuszy. Wykonane prace dzieci zachowają dla siebie i rodziców, zapewniamy miłą zabawę.
 
Wstęp wolny
 
Akcja FLORYŚCI DZIECIOM przebiega POD PATRONATEM RADIA WNET a w Mrągowie -  Kuriera Mrągowskiego.

Kalendarium

« poniedziałek, 29 maja 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

poniedziałek 29 Maja
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich